Εκλογές αιρετών εκπροσώπων στα Υπηρεσιακά Συμβούλια Α/θμιας Εκπ/σης

| Δευτέρα, 05 Νοεμβρίου 2018 |

Εκλογές αιρετών εκπροσώπων στα Υπηρεσιακά Συμβούλια Α/θμιας Εκπ/σης Κύριο

Εκλογές αιρετών εκπροσώπων στα Υπηρεσιακά Συμβούλια Α/θμιας Εκπ/σης

               Σας γνωρίζουμε ότι οι εκλογές για την ανάδειξη των αιρετών μελών για τα υπηρεσιακά συμβούλια Α/θμιας Εκπ/σης ΠΥΣΠΕ – ΑΠΥΣΠΕ – ΚΥΣΠΕ – θα διεξαχθούν στις 7-11-2018 ημέρα Τετάρτη. Στις εκλογές αυτές ψηφίζουν οι μόνιμοι εκπαιδευτικοί και οι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί, χωρίς να απαιτείται παρακράτηση συνδρομής. Ωστόσο οι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να είναι μέλη του συλλόγου, θα πρέπει να δώσουν συνδρομή στο σύλλογο, για να μπορούν να συμμετέχουν σε δράσεις και ομάδες, όπως ορίζεται από το καταστατικό του συλλόγου. ( θα υπάρξει νέα ανακοίνωση)

Στα εκλογικά κέντρα υπάρχουν και οι βεβαιώσεις που πρέπει να προσκομίσουν οι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί, όπως ορίζεται από την εγκύκλιο των εκλογών.

Οι εκπ/κοί θα ασκήσουν το εκλογικό τους δικαίωμα ενώπιον της εφορευτικής επιτροπής στα παρακάτω εκλογικά κέντρα:

                                         

1ο Εκλογικό Τμήμα :   13ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας

(Ψηφίζουν οι εκπ/κοί που υπηρετούν στις σχολικές μονάδες που λειτουργούν στα όρια των Δήμων Χαλκιδέων, Διρφύων – Μεσσαπίων, Ερέτριας σύμφωνα με το επώνυμό τους από Α έως Κ και ειδικότερα από ΑΓΑΠΗΤΟΥ ΕΛΕΝΗ έως και ΚΑΡΥΣΤΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ - ΙΩΑΝΝΑ)

Τακτικά Μέλη  

1. Στάμου Νικόλαος, Υποδ/ντής 2ου Δημ. Σχ. Χαλκίδας                                   Πρόεδρος

2. Αγγελακοπούλου Φωτεινή, Δ/ντρια Δημ. Σχ. Ανθηδόνας                           Μέλος

3. Αξιμιώτη Ελισάβετ, Εκπρόσωπος Συλλόγου Δ/Ν Χαλκίδας                        Μέλος

Αναπληρωματικά Μέλη (αντίστοιχα)

1. Μπιτσόλα Παναγιώτα,                             Δ/ντρια 11ου Δημ. Σχ. Χαλκίδας                                

2. Καραγιάννης Κων/νος,                             Δ/ντής 3ου Δημ. Σχ. Ν. Αρτάκης                                

3. Γαβριήλ Μαρία                                      Εκπρόσωπος Συλλόγου Δ/Ν Χαλκίδας

2ο Εκλογικό Τμήμα : 13ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας

(Ψηφίζουν οι εκπ/κοί που υπηρετούν στις σχολικές μονάδες που λειτουργούν στα όρια των Δήμων Χαλκιδέων, Διρφύων – Μεσσαπίων, Ερέτριας σύμφωνα με το επώνυμό τους από Κ έως Π και ειδικότερα από ΚΑΣΒΙΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ έως και ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ)

Τακτικά Μέλη  

1. Δροσάτος Δημήτριος,         Δ/ντής 15ου Δημ.Σχ. Χαλκίδας             Πρόεδρος

2. Πολυχρόνου Ζωή,             Δ/ντρια 10ου Δημ. Σχ. Χαλκίδας               Μέλος              

3. Νασίκα Ευθαλία,       Εκπρόσωπος Συλλόγου Δ/Ν/ Χαλκίδας          Μέλος

Αναπληρωματικά Μέλη (αντίστοιχα)

1. Καρακάλου Γιαννούλα,                         Δ/ντρια Δημ. Σχ. Πολιτικών                                  

2. Διονυσοπούλου Ευστρατία                     Δ/ντρια Δημ. Σχ. Παραλίας                                

3. Γκομπαλούδη Ελένη                              Εκπρόσωπος Συλλόγου Δ/Ν Χαλκίδας

3ο Εκλογικό Τμήμα : 13ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας

(Ψηφίζουν οι εκπ/κοί που υπηρετούν στις σχολικές μονάδες που λειτουργούν στα όρια των Δήμων Χαλκιδέων, Διρφύων – Μεσσαπίων, Ερέτριας σύμφωνα με το επώνυμό τους από Π έως Ψ και ειδικότερα από ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΙΣΙΔΩΡΑ έως και ΨΩΜΑ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ)

Τακτικά Μέλη  

1. Γιαννάκης Σπύρος,             Δ/ντής 2ου Δημ.Σχ. Ερέτριας                       Πρόεδρος                          

2. Φραγκάκης Σπύρος,           Δ/ντής 1ου Δημ.Σχ. Ερέτριας                       Μέλος

3. Λαμπροπούλου Μαρία,       Εκπρόσωπος Συλλόγου Δ/Ν/ Χαλκίδας     Μέλος

Αναπληρωματικά Μέλη (αντίστοιχα)

1. Ακριώτης Κων/νος,                       Δ/ντής   2ου Δημ. Σχ. Ψαχνών                                  

2. Χριστογεώργος Κων/νος             Δ/ντής   1ου Δημ. Σχ. Αμαρύνθου                                

3. Πολύζου Χαρίκλεια                       Εκπρόσωπος Συλλόγου Δ/Ν Χαλκίδας

4ο Εκλογικό Τμήμα : Δημοτικό Σχολείο Αυλωναρίου

(Ψηφίζουν οι εκπ/κοί που υπηρετούν στις σχολικές μονάδες που λειτουργούν στα όρια του Δήμου Κύμης- Αλιβερίου)

Τακτικά Μέλη

1. Κατσάρας Βασίλειος,         Δ/ντής Δημ. Σχ. Οξυλίθου                           Πρόεδρος

2. Αρβανίτης Νικόλαος,         Δ/ντής 2ου Δημ. Σχ. Αλιβερίου                     Μέλος

3. Σαμπάνης Γεώργιος           Εκπρόσωπος του Συλλόγου Δ/Ν Κύμης       Μέλος

Αναπληρωματικά Μέλη (αντίστοιχα)

1. Καραβάς Νικόλαος             Δ/ντής 1ου Δημ. Σχ. Αλιβερίου

2. Κούκης Δημήτριος             Δ/ντής Δημ. Σχ. Κονιστρών  

3. Παναγιώτου Γεώργιος       Εκπρόσωπος του Συλλόγου Δ/Ν Κύμης

5ο Εκλογικό Τμήμα: Δημοτικό Σχολείο Σκύρου

(Ψηφίζουν οι εκπ/κοί που υπηρετούν στις σχολικές μονάδες της Σκύρου )

Τακτικά Μέλη

1. Σπαθοπούλου Ελένη,                         Εκπ/κός Δημ. Σχ. Σκύρου                   Πρόεδρος

2. Ματσούκα Αλεξάνδρα,                       Εκπ/κός Δημ. Σχ. Σκύρου                   Μέλος

3. Ευσταθίου Άννα,             Εκπρόσωπος του Συλλόγου Δ/Ν Κύμης                 Μέλος

Αναπληρωματικά Μέλη (αντίστοιχα)

1. Τσακίρη Ερυφίλη,               Εκπ/κός Δημ. Σχ. Σκύρου                  

2. Σκαφίδας Στέφανος,           Εκπ/κός Δημ. Σχ. Σκύρου                  

3. Μουταφτσή Μάρθα       Εκπρόσωπος του Συλλόγου Δ/Ν Κύμης

6ο Εκλογικό Κέντρο : 2ο Δημοτικό Σχολείο Ιστιαίας

(Ψηφίζουν οι εκπ/κοί που υπηρετούν στις σχολικές μονάδες που λειτουργούν στα όρια του Δήμου Ιστιαίας – Αιδηψού)

Τακτικά Μέλη

1. Ψυχογιός Νικόλαος,         Εκπ/κός Δημ. Σχ. Πευκίου                            Πρόεδρος

2. Καραμουσλής Αθανάσιος, Δ/ντής   Δημ. Σχ. Αιδηψού                           Μέλος

3. Χαπίδου Ελισάβετ ,         Εκπρόσωπος του Συλλόγου Δ/Ν Ιστιαίας     Μέλος

Αναπληρωματικά Μέλη (αντίστοιχα)

1. Τσελίκα Χριστούλα,             Δ/ντρια Δημ. Σχ. Ωρεών

2. Σταυρόπουλος Παναγιώτης,       Δ/ντής Δημ. Σχ. Αγίου

3. Μπαλαγιάννη Ευγενία       Εκπρόσωπος του Συλλόγου Δ/Ν Ιστιαίας

7ο Εκλογικό Κέντρο : Δημοτικό Σχολείο Μαντουδίου

(Ψηφίζουν οι εκπ/κοί που υπηρετούν στις σχολικές μονάδες που λειτουργούν στα όρια του Δήμου Μαντουδίου – Λίμνης – Αγ. Άννας)

Τακτικά Μέλη

1.Παπασωτηρίου Νικόλαος,       Δ/ντής Δημ. Σχ. Μαντουδίου                   Πρόεδρος

2.Στυλιανού Στυλιανός,             Δ/ντής Δημ. Σχ. Κηρίνθου                       Μέλος

3 Προσγολίτη Ευαγγελία     Εκπρόσωπος του Συλλόγου Δ/Ν Χαλκίδας   Μέλος

Αναπληρωματικά Μέλη (αντίστοιχα)

1. Σκρέτας Σεραφείμ,       Δ/ντής Δημ. Σχ. Ροβιών      

2. Βασιλοπούλου Μαρία,   Προϊσταμένη Νηπ/γείου Μαντουδίου      

3. Μαρίνου Γεωργία            Εκπρόσωπος του Συλλόγου Δ/Ν Χαλκίδας

8ο Εκλογικό Τμήμα : 1ο Δημοτικό Σχολείο Καρύστου

(Ψηφίζουν οι εκπ/κοί που υπηρετούν στις σχολικές μονάδες που λειτουργούν στα όρια του Δήμου Καρύστου)

Τακτικά Μέλη

1.Ελευθερίου Παναγιώτης,       Δ/ντής 2ου Δημ. Σχ. Καρύστου                   Πρόεδρος

2.Διακάκη Σπυριδούλα,           Δ/ντρια 1ου Δημ. Σχ. Καρύστου                 Μέλος

3.Σκοπελίτη Μαρία, Εκπρ/πος του Συλλόγου Δ/Ν Καρύστου                   Μέλος

Αναπληρωματικά Μέλη (αντίστοιχα)

1. Κατσή Τριάδα,            Δ/ντρια Δημ. Σχ. Μαρμαρίου

2. Πετσάνης Γεώργιος,     Αναπλ/τής Δ/ντής Δημ. Σχ. Ν. Στύρων

3. Ανανιάδου Αντωνία        Εκπρόσωπος του Συλλόγου Δ/Ν Καρύστου

ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ : 09:00 π.μ.

ΩΡΑ ΛΗΞΗΣ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ     : 05:00 μ.μ.

     Απαραίτητη για την άσκηση του εκλογικού δικαιώματος η αστυνομική ταυτότητα.

       Στους εκπ/κούς που θα ασκήσουν το εκλογικό τους δικαίωμα θα χορηγηθεί άδεια απουσίας μιας ημέρας. Όσοι δεν ασκήσουν το εκλογικό τους δικαίωμα θα εργαστούν κανονικά.

ΓΙΑ ΤΟ ΔΣ

                       Η πρόεδρος                                                 Η Γεν Γραμματέας

                     Κορωναίου Βέτα                                             Βαρβάρου Έφη